blog

Türkiye’den Ziyaret Edilecek en iyi 10 ülke

Türkiye, Asya ve Avrupa’yı kapsayan zengin bir kültür ve tarih karışımına sahip güzel bir ülkedir. 1,75 milyonun üzerinde uluslararası kullanıcısı bulunan seyahat uygulamasıVisited‘e göre Türkiye, dünyanın en çok ziyaret edilen 12. ülkesi. Ziyaret ettiğiniz yerleri işaretleyebilir, dünyanın dört bir yanındaki en iyi seyahat noktalarına göz atabilir ve Visited App kullanarak kişisel seyahat istatistiklerinizi görebilirsiniz. 

Türk gezginler dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri ziyaret etmekten keyif alıyor ve Türkiye’den ziyaret edilecek en iyi 10 ülke aşağıda yer alıyor:

1. Fransa, Türk turistler için en iyi destinasyondur. Paris’teki Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Champs-Elysee gibi ikonik simge yapıların yanı sıra nefis yemekler ve şaraplarla Fransa, herkesin keyif alabileceği bir şeye sahiptir. 

2. İtalya, Türk gezginler için en çok ziyaret edilen ikinci ülkedir. Güney Avrupa ülkesi ılıman bir Akdeniz iklimine, Roma’daki Kolezyum gibi olağanüstü antik kalıntılara ve dünyaca ünlü yiyecek ve şaraba sahiptir. 

3. Almanya, Türkiye’den gelen gezginler için en popüler üçüncü destinasyondur. Batı Avrupa ülkesi, tarihi kaleler ve orta çağ köyleri ile Berlin, Münih ve Köln şehirlerinde bolca eğlence sunmaktadır. Almanya’nın her yıl düzenlediği Oktoberfest, dünyanın dört bir yanından bira ve festival severleri de kendine çekiyor. 

4. İspanya, Türk gezginler için en çok ziyaret edilen dördüncü ülke olarak sıralanıyor. Barselona’daki Antoni Gaudi’nin simge yapılarının modernist mimarisinden Madrid’deki Kraliyet Sarayı ve Prado Müzesi’ne kadar İspanya’nın sunabileceği çok şey var. 

5. Hollanda, Türkiye’den gelen turistler için en popüler beşinci destinasyondur. Amsterdam’daki Red Light bölgesi ve kanallarından yel değirmenlerine, lale tarlalarına ve ülke çapındaki bisiklet rotalarına kadar Hollanda ziyaret etmek için popüler bir yerdir. 

6. Yunanistan, Türk gezginler için en çok ziyaret edilen altıncı ülkedir. Akdeniz ulusu, Akropolis gibi antik kalıntıların yanı sıra güzel plajları ve sıcak, misafirperver iklimi ile zengin bir tarihe sahiptir. 

7. Avusturya, Türkiye’den seyahat eden insanlar için en popüler yedinci destinasyon olarak yer alıyor. Viyana’daki tarihi saraylar ve müzelerin yanı sıra Alpler’in bazı bölgeleri ile Avusturya’nın keşfedilecek çok şeyi vardır. 

8. Birleşik Krallık listede sekizinci sırada yer alıyor. İngiltere, Londra’da sonsuz eğlence, yemek ve müzelerin yanı sıra ülke çapında tarihi kaleler sunmaktadır. İskoçya, ikonik kalelerine ve pitoresk doğal manzaralarına ziyaretçi çekiyor. 

9. ABD, Türk turistler için en çok ziyaret edilen dokuzuncu ülke ve ilk 10’da Avrupalı olmayan tek ülkedir. Amerika Birleşik Devletleri, New York’taki Empire State Binası ve Özgürlük Anıtı’ndan Los Angeles’taki Hollywood Walk of Fame ve Disneyland’a kadar çok çeşitli turistik mekanlara sahiptir. 

10. Belçika, Türk gezginler için en popüler onuncu destinasyondur. Batı Avrupa ülkesi, Fransızca, Hollandaca ve Almanca konuşulan bölgelerle ortaçağ kasabalarına, dünyaca ünlü çikolataya ve kültürlerin bir karışımına sahiptir. 

Türkiye’den ziyaret edilecek en iyi destinasyonlardan herhangi birine gittiniz mi? Visited App kullanarak ölmeden önce gidilecek yerleri keşfedebilir, seyahat hedefleri belirleyebilir ve seyahatlerinizin basılı bir haritasını alabilirsiniz.


Visited’i iOS veya Android’de ücretsiz indirin.

You may also like...