blog

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Plajı

Cancun’un dünyanın en popüler plajı olduğunu biliyor muydunuz? South Beach Miami’yi mi takip ediyorsun? Visited App indirerek dünyanın en iyi 10 plajından kaç tanesine gittiğinizi öğrenin. Visited’i iOS veya Android’de ücretsiz indirin. Aşağıdan en iyi plajlar listemize bakın:

1. Cancun (Meksika) – Karayip Denizi’ndeki Yucatan Yarımadası’nda bulunur. Her şey dahil tatil köyleri ve gece hayatı ile tanınır. Kumlu plajları, uygun fiyatlı konaklama birimleri ve inanılmaz gece kulüpleri ile Amerikalı öğrencilerin bahar tatili dönemi için ünlü bir destinasyondur.

2. South Beach Miami (Amerika Birleşik Devletleri) – Biraz ihtişamlı harika bir plaj arıyorsanız, South Beach olmak istediğiniz yerdir. Art deco mimarisi, ünlü şef restoranları, Lincoln Road Alışveriş Merkezi’nde alışveriş yapması ve bitmeyen gece kulüpleriyle tanınır.

3. Mayorka (İspanya) – Akdeniz’de bulunan ispanya’nın Balear Adalarından biridir. Plajın sıcak noktası olarak bilinir ve kireçtaşı dağlar, korunaklı koylar ve Roma ve Mağribi tarihine kadar uzanan mimari sunar.

4. Cannes (Fransa) – Cannes, uluslararası film festivali ile tanınan bir tatil beldesidir. Fon olarak Alpler ile Fransız Rivierası’nda yer almaktadır. Plaj kumlu plajlarla çevrilidir ve zengin ve ünlülerin yatlarını park etmeleri için birçok yere sahiptir.

5. Tenerife (İspanya) – Batı Afrika’nın hemen dışında, Tenerife Kanarya Adaları’nın en büyüğüdür. Ada, en yüksek tepe uyuyan bir yanardağ olduğu için sarıdan siyaha farklı kumlar sunar (Mt. Teide). Tenerife, geçit törenleri, dansları ve kostümleriyle birlikte büyük Lent öncesi festivaliyle de tanınır.

6. Amalfi Sahili (İtalya) – Amalfi sahili, Tiren Denizi ve Salerno Körfezi’ne bakan bir sahildir. Çok farklı bir Akdeniz manzarasına sahiptir ve adını Amalfi kasabasından almıştır. 18. Yüzyıldan beri tarihsel olarak üst sınıf Avrupalıları cezbetti ve bu yüzden dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 plajı arasında.

7. Bondi Plajı (Avustralya) – Sidney banliyösünde bulunan Avustralya’nın en popüler plajıdır. Plajın kendisi 1 kilometre uzunluğundadır, tehlikeli bir plajdır ve düz ve pürüzsüz görünen su aslında bir çok da tehlikeli olabilir. Köpekbalıkları, yunuslar, balinalar ve hatta penguenler bazen sahili oluşturduğundan, bir su altı köpekbalığı ağı vardır.

8. Gran Canaria Adası (ispanya) – Kanarya Adaları’nın üçüncü büyük adasıdır ve Büyük Kanarya Adası olarak da bilinir. Ada, Kuzeybatı Afrika’nın Atlantik kıyılarında bulunur. Plajlar beyaz kumlar, güzel ağaçlar ve kristal mavisi su içerir ve tadını çıkarabileceğiniz birçok koy vardır.

9. Punta Cana (Dominik Cumhuriyeti) – Plajıyla tanınan popüler bir destinasyon Karayip Denizi ve Atlantik Okyanusu’nda yer almaktadır. 32 km’lik plajları ve berrak suyu vardır. Her şey dahil birçok tatil beldesinde, bütçeye uygun gezgin ve lüks yolcular için bir yer barındırır.

10. Copacabana (Brezilya) – Rio’nun en ünlü plajıdır. Mozaik çinili gezinti yolu ile kaplı hilal şeklinde bir plajdır. Burada voleybol oynayan, bronzlaşan ve dans eden insanlar bulacaksınız.

Tam listeyi görmek için Visited App’i iOS veya Android‘de kontrol edin, böylece yaklaşan seyahatlerinizi planlayabilir ve takip edebilir ve ölmeden önce yapılacaklar listenizi kontrol ederek eğlenebilirsiniz. Dünyanın ne kadarını kapsayabileceğinizi görün!

You may also like...