blog

Top 10 Nejkrásnějších Pláží

Top 10 Nejkrásnějších Pláží

Věděli jste, že Cancún je tou NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ pláží na světě? A že je South Beach Miami hned v závěsu? Mrkněte na 10 nejnavštěvovanějších pláží světa dle aplikace Visited. Stáhněte si Visited zcela zdarma na zařízení iOS či Android . Seznam pláží naleznete níže:

1. Cancún (Mexiko) – Tuto pláž najdeme na poloostrově Yucatán u Karibského moře. Je známá primárně díky svým all-inclusive resortům a nočnímu životu. Její písečné pláže, dostupné ubytování a opravdu živé noční kluby jsou vyhlášené primárně mezi americkými studenty v období jarních prázdnin.

2. South Beach Miami (USA) – pokud hledáte skvělou pláž, na které si užijete opalování, odpočinek a skvělé koktejly, pak je South Beach přesně pro vás. Je známá pro svou Art Deco architekturu, restaurace známých kuchařů, nákupy v Lincoln Road Mall a non-stop kluby.

3. Mallorca (Španělsko) – Jedná se o součást Baleárských ostrovů ve Středozemním moři, která je známá pro své krásné pláže, vápencové hory, nádherné zátoky a úchvatnou architekturu s římským a maurským vlivem.

4. Cannes (Francie) – Cannes je letovisko známé primárně pro svůj mezinárodní filmový festival. Najdeme jej na francouzské riviéře, kterou na jedné straně ohraničuje moře a na druhé Alpy. Písečné pláže nabízejí spoustu příležitostí jak ke klidnému, tak k aktivnímu trávení volného času. Nalezneme zde i řady jachet těch nejbohatších.

5. Tenerife (Španělsko) – Nachází se nedaleko západní Afriky. Jedná se o největší z Kanárských ostrovů. Nabízí nejrůznější typy písečných pláží, včetně černých, žlutých a bílých. Nejvyšším bodem je spící sopka Mt. Teide. Tenerife je destinace známá i pro svůj předpůstní festival a průvody s kostýmy.

6. Pobřeží Amalfi (Itálie) – Pobřeží Amalfi se rozkládá u Tyrhénského moře a Salernského zálivu. Nabízí krásnou středomořskou krajinu a stejnojmenné město Amalfi. Historicky se v oblasti usazovala evropská vyšší třída již od 18. stoletá. Díky své kráse se dostala do žebříčku 10 nejnavštěvovanějších pláží světa.

7. Bondi Beach (Austrálie) – Nejpopulárnější australská pláž, kterou nalezneme nedaleko Sydney. Samotná pláž je 1 km dlouhá. Klidná pláž ale může být i nebezpečná, primárně při vlnobití. Nalezneme zde podvodní síť proti žralokům. Občas na pláži a v mělké vodě nalezneme delfíny, velryby či tučňáky.

8. Ostrov Gran Canaria (Španělsko) – Také známý jako Velký kanárský ostrov. Jedná se o třetí největší z Kanárských ostrovů. Nalezneme jej u pobřeží Atlantského oceánu. Pláže jsou písečné a často ohraničené krásnými stromy a průzračnou vodou.

9. Punta Cana (Dominikánská republika) – Populární destinace v Karibiku. Nabízí 32 km pláží a průzračně čistou vodu. Díky mnohým all-inclusive resortům si zde najde své místo opravdu každý, nehledě na jeho rozpočet.

10. Copacabana (Brazílie) – Nejznámější pláž Ria. Pláž má tvar půlměsíce a je lemovaná mozaikovou promenádou. Najdeme zde místní sportovce hrající volejbal, tanečnice a také opalující se turisty.

Chcete-li si prohlédnout celý cestovatelský seznam, vyzkoušejte aplikaci Visited na iOS či Android zařízeních. Naplánujte si své další dobrodružství a mějte přehled o všech navštívených destinacích. Zjistěte, jakou část světa dokážete procestovat!

You may also like...