blog

Top 10 krajów, które odwiedzają Polacy

Jeśli szukasz ucieczki z Polski, sprawdź 10 najlepszych krajów, które odwiedzają Polacy. Wszystkie te europejskie kraje oferują wyjątkowe miejsca, piękne scenerie i mnóstwo rozrywki bez opuszczania Europy. 10 najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia z Polski pochodzi z aplikacji turystycznej Visited.

Sprawdzaj miejsca, w których byłeś, wyznaczaj cele podróży i odkrywaj nowe miejsca do odwiedzenia – wszystko to w aplikacji Visited. Pobierz Visited za darmo na iOS lub Android.

  1. Niemcy, leżące obok Polski, to łatwo dostępna wycieczka, która oferuje wspaniałe alpejskie narciarstwo i górskie widoki, a także sztukę i kulturę wielkich miast – Berlina i Monachium. Berlin to tętniąca życiem scena artystyczna oraz niezapomniane zabytki i muzea oddające hołd burzliwej przeszłości kraju. Monachium przyciąga miłośników piwa i bratwurstów legendarnym, corocznym Oktoberfest.
  2. Czechy, sąsiad Polski na południu, oferują ponad 2000 zamków, średniowieczną historię, oszałamiającą architekturę i tętniące życiem nocne życie w Pradze. Z ponad 100 muzeami, zamkiem praskim, gotyckimi katedrami i tętniącą życiem sceną rozrywkową w samej Pradze, Czechy są jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów.
  3. Włochy wabią turystów z Polski, którzy szukają słońca, widoków z nadbrzeża i smacznych potraw śródziemnomorskiego życia. Czy chcesz zobaczyć starożytne rzymskie ruiny w Rzymie, czy odwiedzić kanały w Wenecji, Włochy mają coś dla każdego.
  4. Słowacja, tuż za południową granicą Polski, przyciąga polskich turystów, którzy lubią chłonąć bogatą kulturę, oglądać majestatyczne zamki i rozkoszować się spokojnymi widokami przyrody. 
  5. Hiszpania to południowoeuropejski kraj, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków ze względu na piękne plaże, słoneczny klimat oraz bogatą ofertę rozrywkową i kulturalną w Barcelonie i Madrycie. Turyści odwiedzają Barcelonę, aby zobaczyć niezwykłą architekturę Bazyliki Sagrada Familia, Dzielnicę Gotycką oraz słynną Casa Batlló Gaudiego.
10 najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia z Polski
  1. Francja jest tylko jedną z tras pociągiem lub krótkim lotem z Polski i oferuje niekończące się rozkosze. Zobacz legendarną sztukę w Luwrze w Paryżu, wejdź na wieżę Eiffla, zrób zakupy wzdłuż luksusowych Pól Elizejskich i ciesz się niesamowitym jedzeniem i winem w Mieście Świateł.
  2. Austria to kraj niedaleko Polski, który charakteryzuje się bogatą średniowieczną historią, zamkami i piękną architekturą w Wiedniu oraz spokojnymi górskimi wioskami w zachwycających Alpach.
  3. Zjednoczone Królestwo to europejski kraj z własną, unikalną kulturą i wszystkimi wielkomiejskimi atrakcjami Londynu, w tym Tower of London, Tower Bridge, Opactwem Westminsterskim oraz słynnymi na całym świecie sklepami i restauracjami.
  4. Grecja przyciąga polskich turystów spragnionych słońca i eksploracji, oferując niesamowite starożytne ruiny, nieskazitelnie białe, piaszczyste plaże i kuszącą kuchnię śródziemnomorską.
  5. Węgry tuż pod Słowacją znajdują się uzdrowiska, zamki, gorące źródła, ozdobna architektura barokowa oraz bogata historia i kultura Budapesztu.

Czy byłeś w którymś z tych 10 najpopularniejszych dla Polaków krajów do odwiedzenia? Zaznaczaj miejsca, w których byłeś i wyznaczaj nowe cele podróży za pomocą aplikacji podróżniczej Visited.

Pobierz za darmo Visited na iOS lub Android.

You may also like...