blog

Top 10 najczęściej odwiedzanych stolic na świecie

Top 10 najczęściej odwiedzanych stolic na świecie

Zainspiruj się listą 10 najczęściej odwiedzanych stolic świata, przygotowaną przez Visited App. Dzięki aplikacji Visited możesz uzyskać dostęp do list, które są zgodne z Twoimi celami podróży i zobaczyć miejsca, które musisz odwiedzić. Nasi podróżujący po świecie użytkownicy inspirują innych entuzjastów podróży, a te solidne listy są oparte na popularności wielu różnych miejsc, w których byli nasi liczni użytkownicy. Pobierz aplikację Visited już dziś na iOS lub Android  abyś mógł zaplanować i śledzić swoje nadchodzące podróże i dobrze się bawić, sprawdzając swoją podróżniczą bucket list. Zobacz, jak wiele świata możesz objąć!

Interesujące jest to, że wszystkie z 10 najlepszych stolic znajdują się w Europie.

  1. Paryż, Francja – Jest najczęściej odwiedzaną stolicą na świecie. Paryż ma nieskończoną ilość zabytków do odwiedzenia, niezależnie od tego, czy kochasz architekturę, sztukę, muzykę czy po prostu odwiedzasz to miasto dla jedzenia, na pewno się nie zawiedziesz.
  2. Londyn, Anglia – Jest największym miastem w Wielkiej Brytanii i domem dla ponad 9 milionów ludzi. Miasto jest prawdopodobnie najlepiej widoczne z koła obserwacyjnego London Eye.
  3. Rzym, Włochy – Rzym został założony przez Romulusa i Emusa w 753 roku p.n.e. Położony jest nad brzegiem rzeki Tyber i znajduje się na szczycie siedmiu wzgórz. Można tu znaleźć wiele ruin i wykopalisk, w tym słynne Koloseum.
  4. Amsterdam, Holandia – Amsterdam to miasto, które najlepiej zwiedzać pływając kanałami wodnymi lub jeżdżąc rowerem po licznych ścieżkach rowerowych. Miasto zostało zbudowane w XVII wieku, który był uważany za Złoty Wiek Holandii.
  5. Praga, Czechy – jest domem dla słynnego Mostu Karola, który został zbudowany w średniowieczu i przecina rzekę Wełtawę. Możesz odwiedzić Zamek Praski, rynek starego miasta, dzielnicę żydowską lub jej liczne kościoły.

6. Berlin, Niemcy – Berlin ma ogromną historię i wiele pałaców i stał się znany na scenie artystycznej.

7. Watykan – jest domem dla największego kościoła na świecie, Bazyliki Świętego Piotra, tego samego kościoła, który jest domem dla papieża. Jest również domem dla dzieł Michała Anioła, jak również muzeum watykańskiego, w którym można się zgubić na wiele godzin, jeśli nie miesięcy.

8. Wiedeń, Austria – Wiedeń znany jest ze swoich muzeów, jest ich ponad 60! Jest to również stolica muzyki. Dla tych, którzy kochają czekoladę i ciastka, miasto nie zawiedzie.

9. Bruksela, Belgia – jest stolicą Belgii i UE. Jest to stosunkowo małe miasto, ale ma wiele zalet, takich jak polityka, historia i architektura. Bruksela słynie z Moules-frites i czekolady.

10. Budapeszt, Węgry – Miasto, które jest połączeniem trzech miast Budy, Obudy i Pesztu. Miasto połączone jest pięknym Mostem Łańcuchowym, z widokiem na słynny Parlament. Jest również uważane za stolicę łaźni termalnych.

Zobacz, ile stolic świata odwiedziłeś, pobierając za darmo Visited na iOS lub Android .

You may also like...