blog

Zamek Królewski w Warszawie znalazł się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych zamków na świecie

Zamek Królewski w Warszawie

Jeśli szukasz 10 najlepszych zamków do odwiedzenia na świecie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Od oszałamiającej królewskiej architektury Chateau de Versailles we Francji do królewskiej rezydencji księcia Monako, ta lista zawiera najczęściej odwiedzane zamki na całym świecie. Oto 10 najczęściej odwiedzanych zamków, według aplikacji turystycznej Visited.

Visited to aplikacja podróżnicza z ponad milionem użytkowników, a podróżnicy mogą sprawdzić miejsca, które odwiedzili w aplikacji, w tym zamki. Aplikacja podróżnicza pomaga również podróżnym mapować ich cele podróży i odkrywać nowe miejsca do odwiedzenia na całym świecie.

Oto 10 najlepszych zamków do odwiedzenia, według Visited:

  1. Zamek Praski znajduje się na szczycie listy najczęściej odwiedzanych zamków, z rozbudowanym kompleksem pałacowym, którego początki sięgają IX wieku. Piękny i rozległy zamek jest największym w Europie, z ponad 700 pokojami.
  2. Château de Versailles lub Pałac Wersalski jest wielkim kompleksem zamkowym poza Paryżem z niesamowitą architekturą, oszałamiającymi ogrodami i królewską historią, która obejmuje Marie Antoinette, ostatnią królową Francji przed rewolucją francuską.
  3. Zamek w Edynburgu jest światowej sławy ikoną Szkocji i numerem jeden płatnych atrakcji turystycznych w Szkocji. Zamek jest bogaty w historię, mieści klejnoty koronne Szkocji i obejmuje historię sięgającą XII wieku.
  4. Zamek Windsor jest najstarszym i największym zamieszkałym zamkiem na świecie, w którym od ponad 1000 lat mieszkają rodziny królewskie Anglii. Królowa Elżbieta II obecnie rezyduje w okazałym kompleksie zamkowym, którego początki sięgają XI wieku.
  • 5. Pałac Schonbrunn jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną Austrii i charakteryzuje się dostojnym cesarskim wystrojem pośród eleganckich ogrodów. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO był siedzibą monarchów z dynastii Habsburgów.
  • 6. Zamek Neuschwanstein przyciąga ponad 1,4 miliona odwiedzających rocznie do bawarskiego zamku na klifie w południowo-zachodnich Niemczech. Bajkowa architektura pochodzi z XIX wieku i zawiera w sobie dramatyczną historię poruszoną przez wojnę austriacko-pruską.
  • 7. Mont-Saint Michel mieści ozdobne opactwo, które góruje nad małą wyspą u wybrzeży Normandii we Francji. Historia pielgrzymek na świętej wyspie jest spleciona ze wszystkim w świętym miejscu, które zawiera średniowieczną architekturę w opactwie i klasztorze.
  • 8. Zespół pałacowy Alhambra położony jest w Granadzie w Hiszpanii. Piękny zamek jest jednym z najbardziej znanych zabytków architektury islamskiej i pochodzi z XII wieku.
  • 9. Pałac Książęcy w Monako łączy barokową i renesansową architekturę w niezwykle królewski i rozległy kompleks, który jest oficjalną rezydencją suwerennego księcia Monako.
  • 10. Zamek Królewski w Warszawie to okazały i bogaty pałac w Warszawie, w Polsce, który służy jako hołd dla polskiej kultury i historii imperialnej.

Pobierz aplikację Visited, aby znaleźć więcej zamków i informacje o najlepszych miejscach do odwiedzenia. Dzięki aplikacji podróżniczej Visited możesz zaplanować swoją kolejną przygodę, wyznaczyć cele podróży i sprawdzić miejsca, w których byłeś.

Pobierz za darmo Visited na iOS lub Android.

You may also like...