blog

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Başkenti

Visited App ile dünyanın en çok ziyaret edilen 10 başkenti listesinden ilham alın. Visited App ile seyahat hedeflerinizle uyumlu listelere erişebilir ve ziyaret etmeniz gereken hedefleri görebilirsiniz. Dünyayı gezen kullanıcılarımız diğer seyahat meraklılarına ilham veriyor ve bu sağlam listeler, birçok kullanıcımızın bulunduğu birçok farklı yerin popülaritesine dayanıyor. Visited App’i bugün iOS veya Android’de indirin, böylece yaklaşan seyahatlerinizi planlayabilir ve takip edebilir ve ölmeden önce yapılacaklar listenizi kontrol ederek eğlenebilirsiniz. Dünyanın ne kadarını kapsayabileceğinizi görün!

İlk 10 başkentin hepsinin Avrupa’da olması ilginçtir.

  1. Paris, Fransa – Dünyanın en çok ziyaret edilen başkentidir. Paris, mimariyi, sanatı, müziği seviyorsanız ya da sadece yemek için ziyaret ediyorsanız, ziyaret etmek için sonsuz manzaralara sahiptir, şehir kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
  2. Londra, İngiltere – Birleşik Krallık’ın en büyük şehridir ve 9 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Şehir muhtemelen en iyi London Eye’dan görülüyor.
  3. Roma, İtalya – Roma, MÖ 753’te Romulus ve Emus tarafından kuruldu. Tiber nehri’nin kıyısında yer alır ve yedi tepenin üzerindedir. Ünlü Kolezyum da dahil olmak üzere birçok kalıntı ve kazı bulabilirsiniz.
  4. Amsterdam, Hollanda – Amsterdam, su kanallarını veya birden fazla bisiklet yolu içeren ve en çok ziyaret edilen bir şehirdir. Şehir, Hollanda Altın Çağı olarak kabul edilen 17. yüzyılda inşa edilmiştir.
  5. Prag, Çek Cumhuriyeti – Ortaçağ’da inşa edilen ve Vltava Nehri’ni geçen ünlü Charles Köprüsü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Prag Kalesi’ni, eski kent Meydanı’nı, Yahudi Mahallesi’ni veya çok sayıda kilisesini ziyaret edebilirsiniz.

6. Berlin, Almanya – Berlin geniş bir tarihe ve çok sayıda saraya sahiptir ve sanat sahnesinde tanınmıştır.

7. Vatikan, Vatikan – Dünyanın en büyük kilisesine ev sahipliği yapan Aziz Petrus Bazilikası, Papa’ya ev sahipliği yapan aynı kilisedir. Aynı zamanda Michelangelo’nun eserlerinin yanı sıra aylarca olmasa da saatlerce kaybolabilecek Vatikan Müzesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

8. Viyana, Avusturya – Viyana müzeleriyle tanınır, 60’tan fazlası var! Aynı zamanda müziğin başkentidir. Çikolata ve kekleri sevenler için şehir hayal kırıklığına uğratmayacak.

9. Brüksel, Belçika – Belçika ve AB’nin başkentidir. Nispeten küçük bir şehir ama siyaset, tarih ve mimari gibi birçok şeyi var. Brüksel, Moules-frites ve çikolatasıyla ünlüdür.

10. Budapeşte, Macaristan – Buda, Obuda ve Pest olmak üzere üç şehrin birleşimi olan şehir. Şehir, ünlü Parlamentoya bakan güzel Zincir Köprü ile bağlantılıdır. Aynı zamanda termal banyoların başkenti olarak kabul edilir.

iOS veya Android’de ücretsiz olarak Visited indirerek kaç tane dünya başkentini ziyaret ettiğinizi görün.

You may also like...