
Inspirujte se seznamem Top 10 kulinářských zážitků z celého světa aplikace Visited. Díky aplikaci získáte přístup k seznamům, které nejvíce odpovídají vašim cestovatelským cílům. Budete tak mít perfektní přehled o destinacích, které musíte navštívit. Naši uživatelů jsou neustále inspirováni dalšími nadšenci. Tyto obsáhlé a informacemi napěchované seznamy jsou založeny na popularitě mnohých destinací mezi našimi uživateli. Stáhněte si aplikaci Visited na iOS či Android a začněte plánovat svou další dovolenou. Procestujte s námi svět!
- Crepes (Francie) – Nejpopulárnější kulinářský zážitek světa. Crepes jsou typem palačinky, který pochází z francouzského Bretaňska. Vyrábí se v nejrůznějších variacích na sladko i na slano. Rozdílem mezi sladkými a slanými palačinkami není přidaný cukr, jak byste se nejspíše domnívali, nýbrž použitá mouka. Sladké crepes zahrnují pšeničnou mouku, slané naopak pohankovou a další nepšeničné mouky. Sladkost dále samozřejmě pochází i z přidaných ingrediencí. Může se jednat o oříškovou pomazánku, citronovou šťávu, či nejrůznější džemy. Slané palačinky můžete konzumovat k snídani, obědu i večeři.
- Paella (Španělsko) – Národní pokrm Španělska. Samotní španělé pokrm považují za specialitu z oblasti Valencie. Připravuje se z rýže a mořských plodů, masa a zeleniny.
- Pařízské pečivo (Francie) – Žádná návštěva Paříže nebude kompletní bez návštěvy místní pekárny. Kdo by odolal čerstvě upečenému croissantu.
- Čokoláda (Belgie) – Tato evropská země se často bere za hlavní město čokolády. Země je proslulá tvrdou čokoládovou skořápkou s měkkou smetanovou náplní v nejrůznějších tvarech – např. ve tvaru mušle. Zajímavé je, že čokoláda se do Belgie dostala poprvé v 17. století, když byla země pod nadvládou Španělska. Čokoládové boby totiž španělé dodávali z Jižní Ameriky.
- Toskánské těstoviny (Itálie) – Toskánsko je snem každého kulinářského nadšence. Není se čemu divit. Toskánské těstoviny jsou vyhlášenou specialitou. Každý italský region nabízí svůj vlastní typ těstovin a ten zdejší se nazývá „Gigli“ – lilie, což je také znak tohoto regionu.
6. Tapas v Madridu (Španělsko) – Tapas jsou ve své původní podobě zkrátka malé svačinky, které se často servírují zdarma k nápoji. Mnozí si však rádi objednávají nejrůznější typy tapas jako hlavní chod. Tradice sahá do 13. století, kdy král Alfonso X. Kastilský nařídil, aby v každé taverně servírovali alkoholické nápoje s nečím na zub, aby se na ulicích neválelo tolik opilých poddaných.
7. Tzatziki (Řecko) – Scezený jogurt nebo tahini, smíchaný s okurkami, česnekem, solí, citronovou šťávou, bylinkami a olivovým olejem. Jedná se o oblíbený pokrm v Řecku a na Blízkém Východě. Často se podává jako předkrm, příloha, nebo omáčka k souvlaki.
8. Fondue (Švýcarsko) – Jedná se o švýcarský pokrm, kdy se nad portálový sporák postaví hrnec zahřívaný svíčkou, ve kterém se taví sýr. Do roztaveného sýra se namáčí chléb či jakékoliv další potraviny. Jedná se o národní jídlo tohoto hornatého státu od 30. let minulého století, kdy sloužil pro posílení švýcarské národní identity po 1. světové válce.
9. Fish and Chips (Austrálie) – Austrálie je známá pro své krásná pláže a skvělé Fish And Chips. Najdeme zde tisíce malých stánků s tímto vyhlášeným pokrmem. Jedná se i o populární artikl v řadě australských hospod a restaurací. Jelikož se jedná o zemi s přístupem k čerstvým rybám, jedná se i o finančně velmi dostupný pokrm.
10. Čaj o páté (UK) – Je to více než jen čaj. Jedná se o menší pokrm mezi 3. a 5. hodinou. Většinou jde o sendviče či dortíky. Jedná se o tradici střední a vyšší třídy, kdy se tento odpolední čaj využije pro socializaci před večeří. Dnes si můžete čaj o páté užít v řadě posh hotelů v Londýně a v širším Spojeném Království.
Celý kulinářský cestovatelský seznam a jaké % z něj jste již objevili si můžete zobrazit v aplikaci Visited zcela zdarma pro iOS a Android .