blog

Top 10 Nejnavštěvovanějších Muzeí

Top 10 Nejnavštěvovanějších Muzeí

Inspirujte se Top 10 nejnavštěvovanějšími muzei na Visited. Díky aplikaci získáte přístup k seznamům, které nejvíce odpovídají vašim cestovatelským cílům. Budete tak mít perfektní přehled o destinacích, které musíte navštívit. Naši uživatelů jsou neustále inspirováni dalšími nadšenci. Tyto obsáhlé a informacemi napěchované seznamy jsou založeny na popularitě mnohých destinací mezi našimi uživateli. Stáhněte si aplikaci Visited na iOS či Android a začněte plánovat svou další dovolenou. Procestujte s námi svět!

  1. Louvre (Paříž, Francie) – je to nejnavštěvovanější muzeum světa, nacházející se v srdci Paříže. Museum je součástí paláce Louvre. Nachází se zde velká sbírka řeckořímských soch a známá umělecká díla v čele s obrazem Mona Lisa ad Venus de Milo.
  2. Vatikánské muzeum (Vatikán) – Muzeum zahrnuje světoznámou Sixtinskou kapli, jejíž strop a stěny byly vyzdobeny Michelangelem. Sbírky shromáždila Katolická církev a zahruje Michelangelovy, Rafaelovy, Caravaggiovy a da Vinciho obrazy a sochy, mezi mnohými dalšími uměleckými skvosty.
  3. Musee d’Orsay (Paříz, Francie) – Muzeum nabízí tu největší sbírku impresionistických a postimpresionistických obrazů, soch, fotografií a nábytku na světě. Mezi autory děl si můžeme všimnout jmen jako Monet, Renoir, Degas, Cézanne, Gauguin a Van Gogh.
  4. British Museum (Londýn, UK) – Jedná se o to největší muzeum na světě, které se zaměřuje na umění a kulturu v průběhu tisíciletí. Nalezneme zde 100 000 artefaktů starověkého Egypta, což je 2. největší sbírka mimo samotný Egypt. V tomto muzeu nalezneme exponáty téměř každé významné civilizace.
  5. Metropolitan Museum of Art (New York City, USA) – Známé také jako „Met“, jedná se o největší muzeum Severní Ameriky. Nabízí přes 2 miliony uměleckých děl, včetně relevantních architektonických a dalších sekcí. Misí muzea je donést do Ameriky to nejlepší z umělecké scény. V současné době sbírka zahrnuje kolekce exponátů od starověkých civilizací až po moderní společnost.

6. National Gallery (Londýn, UK) – V porovnání s British Museum se jedná o menší galerii. Přesto je ale domovem důležitých uměleckých děl od poloviny 13. století až po 20. století. Nalezneme zde díla od zvučných jmen jakými jsou např. J.M.W. Turner, Raphael, Paulo Veronese a Titan.

7. Centre Pompidou (Paříž, Francie) – Největší moderní muzeum na světě se slavnou Fontánou Stravinsky. Mezi umělce, jejichž díla si zde našla své místo se řadí Kandinsky, Marcel Duchamp, Frida Kahlo, Marc Chagall a Henri Matisse.

8. Museum of Modern Art (New York City, USA) – Ve zkrácené formě se muzeum označuje jako „MoMA“. Jedná se o důležité muzeum se zaměřením se na moderní umění. Zahrnuje multi-mediální sbírky, které zahrnují filmy a další formy umělecké tvorby. Nalezneme zde díla slavných umělců, příkladem mohou být Jackson Pollock, Claude Monet, Andy Warhol, Rene Magritte a Kazimir Malevich.

9. Van Gogh Museum (Amsterdam, Nizozemsko) – Van Gogh je muzeum nabízejícím veřejnosti díla Vincenta Van Gogha. Muzeum se nachází na Muzejním náměstí v Amsterdamu. Nutné je zmínit, že Rijksmuseum se umístilo na 12. místě a zaměřuje se na nizozemské umění jako celek.

10.  Galerie Uffizi (Florencie, Itálie) – Nejnavštěvovanější italské muzeum nabízející sbírku zahrnující díly italské renesance. Sbírka rodu Medici je taktéž k vidění v prostorech této krásné galerie původně financované Cosimem I. de’Medici pro potřeby kanceláří – „uffizi“.

Zbytek cestovatelského seznamu a celkové % navštívených destinací si můžete zobrazit v aplikaci Visited zcela zdarma na iOS či Android zařízeních.

You may also like...