blog

Top 10 nejnavštěvovanějších hlavních měst světa

nejnavštěvovanějších hlavních měst světa

Nechte se inspirovat seznamem 10 nejnavštěvovanějších hlavních měst světa aplikace Visited. Díky aplikaci získáte přístup k seznamům, které nejvíce odpovídají vašim cestovatelským cílům. Budete tak mít perfektní přehled o destinacích, které musíte navštívit. Naši uživatelů jsou neustále inspirováni dalšími nadšenci. Tyto obsáhlé a informacemi napěchované seznamy jsou založeny na popularitě mnohých destinací mezi našimi uživateli. Stáhněte si aplikaci Visited na iOS či Android a začněte plánovat svou další dovolenou. Procestujte s námi svět!

Zajímavé je, že všech 10 nejnavštěvovanějších hlavních měst nalezneme v Evropě.

  1. Paříž, Francie – je tím nejnavštěvovanějším hlavním městem světa. Nabízí vyčerpávající množství kulturních památek, umění, hudby či zkrátka jen skvělého jídla. Jsme si jisti, že váš návštěva města světla nezklame!
  2. Londýn, UK – největší město Spojeného Království, které je domovem 9 milionů obyvatel. Nejkrásnější pohled na město vám zajistí známé kolo London Eye.
  3. Řím, Itálie – město založené Romulem a Remem v roce 753 př. n. l. Alespoň podle lokálních mýtů. Je strategicky situováno na břehu řeky Tiber, zasazeno mezi sedm kopců. Město nabízí řadu památek, včetně mnoha ruin a Kolosea.
  4. Amsterdam, Nizozemsko – město, které si nejlépe prohlédnete při plavbě skrze jeho mnohé kanály či při projížďce po skvěle udržovaných cyklostezkách. Město získalo svou nynější podobu v 17. století – během nizozemské zlaté éry.
  5. Praha, Česká republika – doma je doma. Světoznámý Karlův most spojuje oba břehy Vltavy. Kromě něj můžete navštívit ještě např. Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Židovskou čtvrť či mnoho známých a krásných kostelů.

6. Berlín, Německo – město má za sebou dlouhou a mnohdy divokou historii. Najdeme zde jak paláce a architektonické památky, tak skvělou hudební scénu.

7. Vatikán, Vatikán – sídlo nejlidnatější církve světa a jejího představitele, který sídli v bazilice Sv. Petra. Najdeme zde i řadu Michelangelových děl a také Vatikánské muzeum, kde můžete strávit celé dny objevováním lokálních kulturních artefaktů.

8. Vídeň, Rakousko – město známé díky 60 muzeím! Opravdové hlavní město klasické hudby. Jedná se o skvělou destinaci i pro milovníky dortů a čokolády. Jsme si jisti, že vás Vídeň nezklame.

9. Brusel, Belgie – hlavní město Belgie a EU. Jedná se o relativně malé město, které se bude zamlouvat nadšencům do politiky, historie a architektury. Brusel je známý skvělými hranolky a chutnou čokoládou.

10. Budapešť, Maďarsko – město vzniklo srůstem tří měst – Budy, Obudy a Peště. Najdeme zde krásný řetězový most, ze kterého se naskytne skvělý pohled na známou budovu parlamentu. Budapešť je hlavním městem termálních lázní.

Zjistěte, kolik hlavních měst jste již navštívili v aplikaci Visited, zdarma ke stažení pro iOS i Android zařízení.

You may also like...