blog

Top 10 zemí, které navštívit z České Republiky

Top 10 zemí které navštívit z České Republiky

Česká Republika je zemí ve Střední Evropě, která se řadí na 13. místo v žebříčku nejnavštěvovanějších zemí světa dle aplikace Visited, která čítá 1.5 milionu uživatelů. Pozice v samém srdci Evropy z této malé země činí atraktivní destinaci pro cestovatele z celého světa. V aplikaci Visited si můžete prohlédnout navštívené destinace, prohlédnout své cestovatelské statistiky či si objednat vaši vlastní tištěnou cestovatelskou mapu.

Cestovatelé z České Republiky si užívají cestování do top destinací. V tomto žebříčku naleznete Top 10 nejnavštěvovanějších destinací českých turistů v Evropě. 

  1. Německo je tou nejpopulárnější destinací českých cestovatelů. Stát nabízí řadu historických památek a muzeí. Kromě toho češi velmi oceňují krásy a taje Berlína, Mnichova a Frankfurtu. Na jihu země si můžete užívat i krásných Alp a místních lesů a řek.
  2. Rakousko je ihned v závěsu. Češi na této zemi nejvíce oceňují historické katedrály, paláce a další vídeňské architektonické a kulturní skvosty, jakými je např. vídeňská opera. Mimo městská lákadla nabízí Rakousko i přenádherné Alpy.
  3. Itálie je třetí nejnavštěvovanější destinací českých cestovatelů. Tento jihoevropský stát nabízí celou řadu lákadel, včetně římských ruin a kulturních památek v Římě, společně s lahodnými pokrmy a skvělým vínem.
  4. Slovensko je čtvrtou nejpopulárnější destinací, která láká turisty primárně díky svým elegantním zámkům, muzeím, lázním, architektuře a pohořím.
  5. Francie je pátou nejpopulárnější destinací. Nabízí nákupy, muzea a ikonickou architekturu, kterou si můžete užívat např. v přenádherné Paříži. Bordeaux nabízí lahodné víno, Champagne zase osvěžující šampaňské. Francie zkrátka nabízí něco pro každého.

6. Chorvatsko je oblíbenou letní destinací, nabízející skvělé klima, čisté pláže a scénickou přírodu s vodopády, lesy a krásným pobřežím.
7. UK je sedmou nejpopulárnější destinací českých turistů. Nabízí ikonický Westminster, Tower Bridge a např. i Stonehenge.
8. Polsko je osmou nejoblíbenější destinací. Polsko nabízí množství zámků, historických památek a krásných měst, jakými je např. Krakov či Varšava.

9. Španělsko je devátou nejpopulárnější destinací českých cestovatelů. Příjemné klima, krásné pláže a přenádherná architektura jsou hlavními lákadly. Barcelona a Madrid lákají na řadu památek a skvělé pokrmy.
10. Maďarsko je poslední zemí v první desítce. Nabízí řadu středověkých zámků a nádherných lázeňských letovisek.

Navštívili jste již některou z výše zmíněných destinací z České Republiky? Prohlédněte si ty nejoblíbenější destinace, vytvořte si svůj vlastní cestovatelský seznam a vytiskněte si svou vlastní cestovatelskou mapu díky aplikaci Visited.


Visited si můžete stáhnout zcela zdarma pro iOS a Android zařízení.

You may also like...