blog

Top 10 nejnavštěvovanějších divů světa

Top 10 nejnavštěvovanějších divů světa

Podívejte se na seznam 10 nejnavštěvovanějších divů světa, nechte se inspirovat k vaší další cestě za dobrodružstvím a přidejte vybrané destinace do vašeho cestovatelského seznamu. Začněte plánovat svou další dovolenou!

Nechte se inspirovat seznamem divů světa aplikace Visited. Díky aplikaci získáte přístup k seznamům, které nejvíce odpovídají vašim cestovatelským cílům. Budete tak mít perfektní přehled o destinacích, které musíte navštívit. Naši uživatelů jsou neustále inspirováni dalšími nadšenci. Tyto obsáhlé a informacemi napěchované seznamy jsou založeny na popularitě mnohých destinací mezi našimi uživateli. Stáhněte si aplikaci Visited na iOS či Android a začněte plánovat svou další dovolenou. Procestujte s námi svět!

1. Eiffelova věž. (Paříž, Francie) – postavena roku 1887, vyrobena z oceli. Jedná se o ten nejnavštěvovanější div světa. Najdete ji v samém srdci této evropské metropole, kde patří k ikonickým symbolům Francie.

2. Koloseum (Řím, Itálie) – Koloseum je amfiteátr postavený ve starověkém Římě. Jedná se o největší amfitéatr na světě a na rozdíl od jiných má samostatně stojící věž. Nalezneme jej v samém srdci Říma. Jedná se o druhý nejnavštěvovanější div světa.

3. Benátky (Benátky, Itálie) – Díky své unikátní kanálové infrastruktuře se jedná o architektonický div světa. Dnes není žádný výlet do Benátek kompletní bez plavby ikonickými kanály, které dělí 118 jednotlivých ostrovů, spojených 455 mosty. Jedná se o třetí nejpopulárnější div světa dle mezinárodních cestovatelů Visited.

4. Empire State Building (New York, USA) – Žádná cesta do New Yorku není kompletní bez návštěvy Empire State Building. Ikonické stavby, která si vysloužila své místo mezi architektonickými divy světa. Stavba začala ve třicátých letech minulého století, kdy budova byla nejvyšší svého druhu na světě. Dnes mohou návštěvníci navštívit 86. a 102. patro s 360° výhledem na město.

5. La Sagrada Familia (Barcelona, Španělsko) – Jediný div světa, který se stále staví. La Sagrada Familia se nachází v Barceloně a dokončena by měla být v roce 2026 s možným odkladem vlivem pandemie. Navržena byla před 140 lety Antoniem Gaudim.

6. Versailleský pa Palace (Versailles, France) – Jedná se o tehdejší sídlo Krále Slunce. Nachází se 19 km od Paříže a vybudoval jej Ludvík XIII jako lovecký zámeček. Postupem času se ze zámečku stalo krásné sídlo francouzské monarchie, které zahrnuje umělecké sbírky a překrásné zahrady Krále Slunce.

7. Šikmá věž (Pisa, Italy) – Z původně jednoduché věže se kvůli nestabilním základům stala slavná šikmá věž. V dnešní době se stále vedou spory o tom, kdo věž původně navrhl a postavil.

8. Bazilika sv. Petra (Vatikán) – Největší kostel na světě. Nachází se ve Vatikánu a jeho hlavním lákadlem je kromě své znamenité architektury také Michelangelovo dílo z roku 1499 – Marie držící Ježíšovo tělo. Do kostela tak přichází každoročně řada katolických pomníků. Můžete si také vyslechnout Papežova kázání.

9. Golden Gate Bridge (San Francisco, USA) – Ikonický most s oranžovým nádechem ve stylu Art Deco nalezneme ve městě San Francisco. Dokončen byl v roce 1937, kdy se jednalo o ten nejdelší a zároveň nejvyšší visutý most na světě.

10. Grand Canyon (Arizona, USA) – Grand Canyon je 10. nejnavštěvovanějším divem světa dle uživatelů aplikace Visited . Zahrnuje 447 km řeky Colorado a je tím nejkrásnějším příkladem dlouhodobé eroze na světě. Zdejší východy a západy slunce jistě nadchnou všechny milovníky přírody.

Ať už jste procestovali půl světa, či jste jen cestovatelským nadšencem, aplikace Visited vám nabízí spoustu zábavných a šikovných funkcí. Nechte se inspirovat, vytvořte si vlastní cestovatelskou mapu a mějte přehled o místech, které plánujete navštívit. Procestujte ty nejnavštěvovanější divy světa. Stáhněte si aplikaci Visited na iOS či Android ještě dnes.

You may also like...