blog

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Harikası

Aşağıdaki en iyi 10 dünya harikası listesine göz atın, seyahat ilhamları için mouse kaydırın, ölmeden önce yapılacaklar listenize ekleyin ve bir sonraki seyahatinizi planlamaya başlayın!

Visited App Dünya Harikası Listesinden ilham alın. App ile seyahat hedeflerinizle uyumlu listelere erişebilir ve ziyaret etmeniz gereken hedefleri görebilirsiniz. Dünyayı gezen kullanıcılarımız diğer seyahat meraklılarına ilham veriyor ve bu sağlam listeler, birçok kullanıcımızın bulunduğu birçok farklı yerin popülaritesine dayanıyor. Bugün Visited App indirin, böylece yaklaşan seyahatlerinizi planlayabilir ve takip edebilir ve seyahat listenizi kontrol ederek eğlenebilirsiniz. Dünyanın ne kadarını kapsayabileceğinizi görün!

1.Eyfel Kulesi (Paris, Fransa) -1887 yılında inşa edilmiş, tamamen demirden yapılmıştır. Dünyanın en çok ziyaret edilen dünya harikasıdır. Paris’in kalbinde bulunur ve Fransa’nın en ikonik sembolüdür.

2. Kolezyum (Roma, italya) – Kolezyum, Roma döneminde inşa edilmiş bir amfitiyatrodur. Dünyanın en büyüğüdür ve diğer amfitiyatroların aksine bağımsız bir kuledir. Roma’nın kalbinde yer alan otel, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci dünya harikasıdır.

3. Venedik (Venedik, italya) – Eşsiz kanal altyapısı nedeniyle bir dünya harikası olarak kabul edilir. Bugün 118 adadan oluşan ve 455 köprü ile birbirine bağlanan kanallarında gezintiye çıkmadan Venedik’te hiçbir gezi tamamlanamıyor. Venedik, ziyaret edilen uluslararası gezginlere göre ziyaret edilen en popüler üçüncü dünya harikasıdır.

4. Empire State Binası (New York, Amerika Birleşik Devletleri) – New York’a yapılacak hiçbir gezi, bir ikon mühendisliği dünyası harikası olan Empire State Binası’nı görmeden geçmez. İnşaat 1930’larda başladı ve türünün en yüksek binasıydı. Bugün ziyaretçiler New York’un 360 derece manzarası için 86. ve 102. katları ziyaret edebilirler.

5. La Sagrada Familia (Barselona, ispanya) – Yapım aşamasında olan tek dünya harikası. La Sagrada Familia, Barselona İspanya’da bulunur ve 2026’da tamamlanması gerekir, ancak belki de küresel salgın nedeniyle süre uzar. 140 yıl önce Antoni Gaudi tarafından tasarlandı.

6. Versailles Sarayı (Versailles, Fransa) – Ünlü Güneş Kralı’nın eski kraliyet ikametgahıdır. Paris’ten yaklaşık 12 Mil / 19 km uzaklıkta inşa edilmiştir. Louis XIII tarafından, geniş sanat koleksiyonu ve ünlü Güneş Kralı tarafından bahçeleri ile harika bir saraya dönüştürülen basit bir av köşkü olarak inşa edilmiştir.

7. Pisa Kulesi (Pisa, İtalya) – Dengesiz temeli nedeniyle basit bir kule olduğu düşünülen şey, ünlü pisa kulesi’ne dönüştü. Kulenin mimarı şu anda tartışılıyor.

8. Aziz Peters Bazilikası (Vatikan) – Vatikan’da bulunan dünyanın en büyük kilisesidir, ana cazibe merkezi, İsa’nın cesedini elinde tutan Meryem’in heykeli olan Michelangelo’nun 1499’da yaptığı sanat eseridir. Papa’nın konuşmalarını dinlemek için kiliseye birçok katolik insan da gelir.

9. Golden Gate Köprüsü (San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri) – İkonik köprü turuncu renktedir ve art deco tarzı San Francisco’da bulunabilir. 1937’de tamamlanan, dünyanın en uzun ve en yüksek asma köprüsüydü.

10. Grand Kanyon (Arizona, Amerika Birleşik Devletleri) – Grand Kanyon Arizona, Ziyaret Edilen kullanıcılar tarafından sıralanan en çok ziyaret edilen 10. dünya harikasıdır. Colorado Nehri’nin 447 km veya 278 milini kapsar ve dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleşen erozyonun en güzel örneğidir. Doğayı sevenler için gün doğumu ve gün batımları nefes kesicidir.

İster deneyimli bir küresel yolcu olun, ister seyahat hatasından yeni etkilenmiş olun, Visited App sizin için tonlarca eğlenceli ve kullanışlı özelliğe sahiptir. İlham alın, kendi seyahat haritanızı oluşturun ve bulunduğunuz yerleri ve gitmek için can attığınız yerleri takip edin. Dünya harikaları kontrol listenizi tamamlayın. Bugün iOS veya Android’de Visited’i indirin.

You may also like...